VEMoModular SQ / SR — високовольтний асинхронний двигун 0,69–13,8 кВ до 25 МВт
VEMoModular SQ / SR — модульна серія високовольтних трифазних асинхронних двигунів потужністю до 25 МВт на напругу 0,69–13,8 кВ. Виконання з короткозамкненим або фазним ротором, висота осі 355–1000 мм. Приводи насосів, компресорів, димососів і млинів в енергетиці та важкій промисловості.
- Виконання
- Modular SQ — короткозамкнений ротор; Modular SR — фазний ротор
- Потужність
- SQ до 25 МВт; SR до 20 МВт (серійна лінійка 6–11 кВ: 180–13 200 кВт)
- Напруга
- 0,69–13,8 кВ (базова серія 6–11 кВ)
- Частота
- 50/60 Гц, робота від ПЧ середньої напруги
Ціна, наявність і строк постачання — за запитом. Допоможемо з підбором аналога, митним оформленням і доставкою.
Опис
Серію спроєктовано повністю в Німеччині, а виготовляють її на заводі в Дрездені. Двигуни призначені для приводів великої потужності в енергетиці, металургії, хімічній, нафтогазовій, целюлозно-паперовій, цементній і гірничодобувній промисловості, а також у системах водопостачання та водовідведення. Серійна лінійка на 6–11 кВ (інші напруги на запит) перекриває 180–13 200 кВт і працює від мережі 50/60 Гц та від перетворювачів частоти середньої напруги.
Двигун збирають з уніфікованих модулів: зварна сталева станина з лапами (для вертикального виконання V1 — із фланцем), шихтоване осердя статора з обмоткою, ротор із короткозамкненою або фазною обмоткою, підшипникові щити, теплообмінник на кожусі та вентилятор на валу. Ізоляція виконана за системою VEMoDUR VPI 155 з вакуумно-нагнітальним просоченням. Повністю симетрична станина дає змогу вільно розміщувати головну та допоміжні клемні коробки, а зварна конструкція — відтворювати приєднувальні розміри машин інших виробників, що замінюються.
Виконання Modular SQ з короткозамкненим ротором охоплює потужності до 25 МВт за частоти обертання до 3600 об/хв, габарит 355–800 мм, 2–20 полюсів. Виконання Modular SR з фазним ротором (до 20 МВт, до 1800 об/хв, габарит 400–1000 мм) розраховане на важкий пуск, зокрема млини, великі вентилятори й конвеєри, а також на роботу від слабкої мережі. Для нього виробник постачає підсинхронний каскад VEMoDRIVE SCC. Охолодження виконують за схемами IC01, IC611 і похідними, IC81W/IC8xW, підшипники бувають кочення або ковзання, ступінь захисту IP23 або IP55.
На запит двигуни виготовляють у вибухозахищеному виконанні Ex e, Ex p, Ex t та із сертифікатами ATEX, IECEx, EAC, CCC; двополюсні машини комплектують глушниками шуму. Типові випробування проводять на власних стендах потужністю до 6 МВт, зокрема вертикальні. Двигуни відповідають EN/IEC 60034-1, вібрацію оцінюють за ISO 10816-3, балансування — за ISO 21940-2. Серія є прямою заміною високовольтних асинхронних двигунів 6–10 кВ для насосів, компресорів, димососів і млинів на ТЕС та промислових підприємствах.
Технічні характеристики
| Виконання | Modular SQ — короткозамкнений ротор; Modular SR — фазний ротор |
|---|---|
| Потужність | SQ до 25 МВт; SR до 20 МВт (серійна лінійка 6–11 кВ: 180–13 200 кВт) |
| Напруга | 0,69–13,8 кВ (базова серія 6–11 кВ) |
| Частота | 50/60 Гц, робота від ПЧ середньої напруги |
| Кількість полюсів | SQ 2–20; SR 4–20 |
| Частота обертання | SQ до 3600 об/хв; SR до 1800 об/хв |
| Висота осі / габарит | SQ 355–800 мм; SR 400–1000 мм |
| Охолодження | IC01, IC6xx (повітря–повітря), IC8xW (повітря–вода) |
| Ступінь захисту | IP23, IP55 (до IP65) |
| Вибухозахист | Ex e, Ex p, Ex t (SR — Ex p, Ex t) |
| Ізоляція | VEMoDUR VPI 155 |
| Корпус | зварний сталевий |
| Монтаж | B3, V1 |
Запит ціни та строку поставки
VEMoModular SQ / SR — високовольтний асинхронний двигун 0,69–13,8 кВ до 25 МВт. Відповідаємо протягом робочого дня.
Або напишіть на sales@usk.ua чи зателефонуйте 044 339-50-20.
Питання та відповіді
Який діапазон напруги й потужності має VEMoModular?
Напруга становить 0,69–13,8 кВ, базова серія розрахована на 6–11 кВ. Виконання SQ досягає 25 МВт, SR до 20 МВт, а серійна лінійка 6–11 кВ перекриває 180–13 200 кВт.
Чим відрізняються виконання SQ і SR?
SQ має короткозамкнений ротор, 2–20 полюсів і частоту обертання до 3600 об/хв. SR має фазний ротор, 4–20 полюсів, до 1800 об/хв і підходить для важкого пуску млинів, вентиляторів і конвеєрів.
Чи випускають двигуни у вибухозахищеному виконанні?
Так, на запит доступні Ex e, Ex p і Ex t, для SR лише Ex p та Ex t. Сертифікати ATEX, IECEx, EAC і CCC надаються на запит, ступінь захисту IP23 або IP55, до IP65.
Схоже обладнання інших виробників






